Styrelsen

Styrelsen ansvarar för att fastställa riktlinjer och strategier för hela Ariana FC:s verksamhet samt att övervaka organisationens arbete.
Norlla Amiri
Ordförande

norlla.amiri@arianafc.com

Mobil: 073-9968259

Taher Azizi
Vice ordförande

taher.azizi@arianafc.com

Mobil: 076-5608105

Omid Hushmand
Sportchef

omid.hushmand@arianafc.com

Mobil: 073-7313230

Shabaz Nasirzai
Administratör

shabaz.nasirzai@arianafc.com

Mobil: 076-5820848

Saber Azizi
Kommunikatör

saber.azizi@arianafc.com

Mobil: 073-6668544

Abid Haya
Sekreterare

abid.haya@arianafc.com

Mobil: 073-7389261