Fyra spelare lämnar Ariana FC

Ariana Football Club vill uttrycka vår djupaste tacksamhet till Noor Zadran, Jabar Sharza, Tom Wassholm och Jesper Andersson för deras tid i klubben.

Ett speciellt tack till Noor Zadran och Jabar Sharza för deras bidrag till framgångarna vår klubb haft och våra serievinster de senaste två säsongerna.

Ni kommer för alltid att vara en del av lejonflocken och klubbens historia. Vi uttrycker vårt djupaste tacksamhet och önskar er all lycka till i ert nästa äventyr.

– Det är alltid tråkigt när spelare lämnar. Framförallt när det gäller spelare som verkligen gjort avtryck i klubben. Vi tackar alla dessa fina spelare och människor för deras insatser i Ariana. Ett stort och speciellt tack går till Noor Zadran som kom in i division 3 och Jabar Sharza i division 2 och var med och tog klubben upp till division 1, säger sportchefen Omid Hushmand.

#ArianaFC